0006-1348-gdyby_mi_os_c__nie_istnia_a_ok_adka_b_sml_120

Gdyby Miłość Nie Istniała

Autor:  Piotr Kasjas
Gatunek: Poezja
Wydawca: Wydawnictwo Radwan
Data wydania: 2012
Data dodania:  21 sierpnia 2012, 10:57:12
ISBN:  978-83-7745-330-8

Krótki opis:

Poezja miłosna,liryka.

Fragment:

Tomik „Gdyby miłość nie istniała...” zawiera wybrane utwory, napisane w latach 1985-2010.

Komentarze (1)

  • Zapoznałam się ostatnio z poezją i historią twórczości Pana Kasjasa i szczerze przyznam, że utwory zawarte w tym tomiku, czyli z głębokich początków kariery literackiej, nie są aż tak dobre jak te, które autor pisze obecnie ale jest to ciekawy historyczny krok w tył i możliwość dostrzeżenia rozwoju warsztatu poety.
    Życie widziane oczami twórcy tej liryki jawi się nam niczym banalna opowieść , w której człowiek szuka miejsca dla chwili wolności i miłości, szuka spełnienia i celu swego życia.
    Zaskakuje nie tylko ostra, bezkompromisowa autentyczność tego poetyckiego świata, ale też śmiałość językowa i kolokwialna energia.
    Prawdziwym autorem wierszy Piotra Kasjasa jest miłość; miłość, która zabiera nas do miejsc poza czasem i przestrzenią, przetrzymując i zwyciężając wszystkie przeciwności losu lub niszcząc wszystko to, co było sensem życia. Niby jest to oczywiste, niby banalne, niby każdy o tym słyszał i czytał, jednak czy oznacza to, że tak łatwo o tym pisać? Skądże. Tylko, niektórzy poeci potrafią pisać i ująć to w taki właśnie sposób. Gratuluję twórczości i umiejętności pisania o życiu i miłości.
    Polecam wiersze Tego Poety, który nie został jeszcze zauważony przez krytyków młodego pokolenia.

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się